Published On: Thu, Jul 24th, 2014

Arananlar içinde olan en kritik isim teslim oldu

Paralele yapı operasyonlarında İstanbul’da 6 kişi daha teslim oldu. Eski İstihbarat Şube Müdürü Demirhan da teslim olan isimler arasındaydı.

arananlar_icinde_olan_en_kritik_isim_teslim_oldu

22 Temmuz Operasyonu kapsamında hakkında yakalama kararı çıkarılan İstihbarat Şubesinde görev yapan Erol Demirhan, Ahmet Öztürk, Muhammed İkbal Karaduman, Muhammed Ali İkli, Vatan Caddesi üzerindeki İstanbul Emniyet Müdürlüğü binasına gelerek teslim oldu.

Avukat Hüseyin Ataol eşliğinde emniyete gelen İstanbul Eski İstihbarat Şube Müdürü Erol Demirhan “Kaçacak herhangi bir şuç işlemedik” diye konuştu.

Şüpheliler arasında yer alan emniyet amiri İsmail Arslan da Vatan Caddesi’ndeki İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne gelerek teslim oldu. Aslan, gazetecilere açıklama yaparken gözyaşlarını tutamadı.

Aranan ve hakkında yakalama kararı bulunan polis memuru Murat Hamarat da teslim olan bir diğer isimdi. 

İstanbul Terörle Mücadele ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan operasyonlarda 104 emniyet görevlisi gözaltına alınmıştı.

SAĞLIK KONTROLÜNDEN GEÇİRİLDİ

Emniyet amirleri İsmail Arslan ile Murat Hamarat, Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne getirilerek sağlık kontrolünden geçirildi. Emniyet amirleri, sağlık kontrollerinin ardından tekrar emniyete götürüldü.

Bu arada adliyeye sevkedilen 22 şüpheli, iki minibüs içinde sağlık kontrolü için  Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne getirildi.

Hastane önüne yanaşan minibüsler,  kısa bir süre bekledikten sonra tekrar hareket ederek hastaneden ayrıldılar.

Şüphelilerin adliyedeki Adli Tabiplik’te sağlık kontrolünden geçirileceği öğrenildi.

22 EMNİYET GÖREVLİSİ ADLİYEYE SEVK EDİLDİ

Şüphelilerden 75’i için ek gözaltı süresi alındı. İfade işlemleri tamamlanan 22 emniyet görevlisi ise Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı’na sevk edildi.

Kaynak: haber7.com

About the Author

-