Published On: Mon, Dec 9th, 2013

Azeriler Esenler’de kentsel dönüşümü inceledi

Azeriler-EsenlerUluslararası Yerel Yönetimler Eğitim ve Araştırma Merkezi (UYEM) 2013 yılı IV. Dönem Azerbaycan Eğitim Programı kapsamında; Esenler’i ziyaret eden Azerbaycanlı yerel yönetim temsilcileri, kentsel dönüşüm çalışmalarını yerinde inceledi.

Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) ve Başbakanlık Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) işbirliğinde; kamu kurum ve kuruluşları, Büyükşehir Belediyeleri ve akademisyenlerin katkılarıyla düzenlenen Uluslararası Yerel Yönetimler Eğitim ve Araştırma Merkezi (UYEM) 2013 yılı IV. Dönem Azerbaycan Eğitim Programı kapsamında; Azerbaycan’dan gelen yerel yönetim temsilcileri Esenler’i ziyaret etti.

Esenler Belediyesi’nin ev sahipliğinde gerçekleşen programda; Azerbaycanlı yerel yönetim temsilcileri, Yerel Yönetimler İçin Şehir Kalkınma Planı konusunda Esenler Belediyesi’nden bilgi aldı. Türk Dünyası Belediyeler Birliği Eşbaşkan Yardımcısı Kadir Halilov ve Azerbaycan Cumhuriyeti Adalet Bakanlığı Belediyeler İş Merkezi Baş Danışmanı, Avukat Hafız Aliyev başkanlığındaki 25 kişilik Azerbaycan Yerel Yönetim temsilcilerinden oluşan heyet, Esenler’de yürütülen kentsel dönüşüm çalışmalarını da yerinde görme ve inceleme imkânı buldular.

Kaynak: esenlerhaber.com

About the Author

-