Published On: Cts, Tem 19th, 2014

Bahçelievler kan bağışı kampanyası düzenledi

Türk Kızılayı Bahçelievler Şubesi Bahçelievler Belediyesi Ramazan Etkinlikleri alanında kan bağışı kampanyası düzenledi.

bahcelievler_kan_bagisi

Etkinlik alanına gelen gezici kan bağışı otobüsü, iftar sonrası kan bağışında bulunmak isteyen vatandaşların akınına uğradı.

Türk Kızılayı tarafından yürütülmekte olan “Güvenli Kan Temini Projesi” Ramazan ayında da devam ediyor. Ramazan ayında kan ihtiyacının arttığını söyleyen Türk Kızılayı Bahçelievler Şubesi Başkanı Murat Çağlar tüm Bahçelievlerlileri önümüzdeki günlerde yineleyecekleri kan bağışı kampanyasına davet etti.

Bahçelievler Belediyesi’nin Hasan Doğan Spor Kompleksi’ndeki Ramazan etkinlikleri alanında bağış da kabul eden Türk Kızılayı Bahçelievler Şubesi kan bağışı kampanyasını 21 Temmuz Pazartesi günü de tekrarlayacak.

Şube Başkanı Murat Çağlar, “Ramazan ayında düşen kan bağışı sayısı ve stokların eksilmesi nedeniyle binlerce kişi hastane kapılarında zor anlar yaşıyor” dedi. Sanıldığı gibi Ramazan’da kan ihtiyacı azalmıyor artıyor. Ülke genelinde hastaların ihtiyacı için kan bulunmasında ciddi sıkıntıları yaşandığı bu günlerde vatandaşlarımızı kan bağışına davet ediyoruz” dedi.

Kaynak: esenlerhaber.com

 

About the Author

-