Published On: Çar, Eyl 17th, 2014

Erdoğan’dan IŞİD’e destek iddialarına sert cevap

TESK’in Genel Kurulu’nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan IŞİD’e destek iddialarıyla ilgili sert konuştu: Bu bir alçaklıktır ve hainliktir

erdogan_esnaf_ve_sanatkarlara_sesleniyor

Türkiye Esnaf Ve Sanatkarlar Odası’nın Genel Kurulu’nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın gündeminde ağırlıklı olarakçözüm süreci ve IŞİD sorunu vardı.

Çözüm süreci noktasında esnaf ve sanatkarlardan sürece destek isteyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye ile ilgili orataya atılan IŞİD’e destek veriyor iddiları ile ilgili, çoluk, çocuk yaşlı demeden insanları katleden yaklaşımı asla kabul edemeyeceklerini belirterek Amerikan medyasında dün servis edilen heberde kullanılan fotoğrafla ilgili ise ”Bu en açık tarifiyle alçaklıktır” dedi.

ÇÖZÜM SÜRECİ İÇİN DESTEK İSTİYORUM

TESK’in bugün 10 milyonluk bir kitleyi temsil ettiğini belirten Erdoğan, ” O yüzden sizler toplumdaki dayanışmanın anahtarını elinizde tutuyorsunuz. Bundan dolayı sizlerden bu süreçte destek istiyoruz. İsterim ki esnaflar birbirlerine çözüm sürecini anlatsın. Terörün bedelini Güney ve Doğu Anadolu’daki insanlar ödemedi. 81 vilayetimiz istisnasız bedel ödedi. İnşallah 77 milyon olarak bu sorunu çözeceğiz. Hiç kimse umutsuz olmasın.Türkiye’nin önünde bu meseleyi çözmekten başka bir çözüm yoktur. Esnaf ve sanatkarımızın bu hayati meselede daha fazla insiyatif alacağına yürekten inanıyorum.” diye konuştu.

30 YILLIK MÜCADELEDE HEP YALNIZ KALDIK

Terörle mücadelede bir hususun altını kalınca çizmek istediğini de dile getiren Erdoğan, ” Türkiye 30 yıllık terörle mücadelede hep yalnız bırakıldı. Belli ülkeler yaşanan gelişmelere seyirci kalırken bazı ülkeler ise bu teröre destek verdiler. Bu bölgede faaliyet gösteren kanlı terör örgütlerinin gün gelip kendilerine silahlarını doğrultacağını geç de olsa öğrendiler. Şu anda haklılığımızı görmüş durumdalar. Ama yetmez bizimle beraber bu mücadelede ne kadar yer alacaklarını heb beraber göreceğiz.” dedi.

İSLAMİ TERÖRÜ ASLA KABUL ETMİYORUZ

Türkiye’nin ayrım yapmaksızın her türlü terörün ve terör örğütünün karşısında olduğunu da belirten Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü;  ”Biz İslami terör diye bir kavramı asla ve asla kabul etmedik ve etmeyeceğiz de. İslam kavram itibariyle barıştan türemiştir. Barış dinine kimse kalkıpta böyle bir kavramı yakıştıramaz. İnsan canına kasteden her türlü yaklaşımın bizim nazarımızda kabul görmez. Çoluk çocuk yaşlı demeden insanları katleden yaklaşımı nasıl kabul edebiliriz.”

ALÇAKLIKTIR VE HAİNLİKTİR

Yurtdışında bazı basın mensuplarınınTürkiye’ye karşı teröre destek verdiğine yönelik yayınlar yaptığını da hatırlatan Erdoğan, dün Amerika’da bir basın kuruluşu tarafından servis edilen ve haberde kullanılan Başbakan Ahmet Davutoğlu ve Erdoğan’ın Hacı Bayram Cami çıkışında görüntülenmiş fotoğrafıyla ilgili, ” O fotoğrafı koyarak bizi terör örgütlerine destek vermekle suçluyorlar. Bu en açık tabiri ile bu alçaklıktır ve hainliktir. Yok Türkiye petrol alıyor, yok Türkiye’de tedavi görüyorlar. Böyle bir şey asla mümkün değildir.” diye konuştu.

49 CAN HERŞEYDEN ÖNEMLİ

Musul’da alıkonulan 49 canın herşeyden önemli olduğunu da vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, ”O yüzden konuşurken dikkatli konuşmak zorundayız. Ancak görüyoruz ki bu bilinç muhalefet partilerinde yok.” diyerek sitem etti.

Kaynak: Haber7

About the Author

-