Published On: Wed, Dec 11th, 2013

Esenler Belediyesi 24 saat kar mesaisinde

esenler-tuzlamaÇarşamba akşamından itibaren İstanbul’da aralıklarla yağan kar yağışından vatandaşların olumsuz etkilenmemesi ve acil müdahaleler için Esenler Belediyesi 24 saatlik kar mesaisi uygulamaya başladı.

Yurdun birçok yerinde olduğu gibi, kış mevsimi İstanbul’da da etkisini göstermeye başladı. 10 Aralık Çarşamba akşam saatlerinden itibaren aralıklarla yağan ve İstanbul’u etkisi altına alan kar yağışı  ile meydana gelebilecek olumsuz şartlardan, vatandaşların etkilenmemesi için Büyükşehir Belediyesi başta olmak üzere tüm belediyeler teyakkuz haline geçti. Esenler Belediyesi de, ilçede hava muhalefetinin hayatı olumsuz yönde etkilememesi için bir dizi tedbir aldı.

Meteoroloji’den gelen uyarıları dikkate alan Esenler Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri trafiğin aksamaması için tuzlama çalışmalarını aralıksız sürdürdü. Tuzlama ve yol açma ekipleri, 24 saat boyunca ilçenin belli noktalarında  6 tuzlama aracı, 5 iş makinesi, 1 greyder, 10 kamyon ve 100 personeli ise hazır bekletiliyor.

Esenler Belediyesi vatandaşların karlı havaya göre araçlarını hazırlıklı tutmaları, mümkünse toplu taşıma araçlarını kullanmalarını, kar lastiklerini takmalarını, trafik kanuna göre araçlarında olması gereken tüm aparatlarını bulundurmalarını tavsiye ederken, hava muhalefetinden olumsuz etkilenen vatandaşlar ise Esenler Belediyesi bünyesinde 24 saat aralıksız hizmet veren Esenler Toplumsal İletişim Merkezi’nin (ESTİM) 444 00 73 numaralı telefonunu arayabilecekler.

Kaynak: esenlerhaber.com

About the Author

-

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*