Published On: Çar, Ara 10th, 2014

Kokainli tencere, Eroinli karpuz yakalandı

Uyuşturucu kuryelerinin birbirinden ilginç zula yöntemleri polisi de şaşkına çeviriyor. Ankara Emniyeti, Esenboğa Havalimanı’nda son bir ayda yaptığı 2 operasyonda, kurabiye ve şekerleme kutuları ile metal tencere içine zulalanmış, toplamda 4 kilo 930 gram kokain yakaladı.

uyusturucuyu-tencereye-sakladi

Ankara Esenboğa Havalimanı’nda, son bir ayda 2 kişi kokain transferi yapmak isterken yakalandı. Güney Afrika Cumhuriyeti vatandaşı Ana Carla Mesouıta P., Doha’dan gelen uçakla Türkiye’ye yüklü miktarda kokain sokmak istedi. Kuryenin bagajında yapılan aramada, kurabiye ve şekerleme kutularına gizlenmiş 2 kilo 300 gram saf kokain ele geçirildi. İkinci olayda ise Brezilya’dan başlayan uyuşturucu trafiği, Ankara Emniyeti’nin nezarethanesinde son buldu. Türk vatandaşı Yalçın O. 3 adet metal tencere içerisinde zulalanmış 2 kilo 630 gram kokain ile yakalandı.

KOKAİNLİ TENCERE, KARPUZLU EROİN

Öte yandan, polisin Ankara ve ülke genelinde yaptığı operasyonlarda, uyuşturucu kuryelerin akıl almaz yöntemler kullandığı ortaya çıktı. Türkiye’de bu yıl havaalanlarında yakalanan 562 uyuşturucu kuryesinin 182’sinin midesinde, 25’inin vücuduna emdirmede (deri altına saklama), 2 kadının cinsel organında, bir kadının da bebeğinin biberonunda uyuşturucu yakalandı.

eroinli-karpuz

Bazı kuryelerin ise iç içe geçirilen tencerelerle, karpuz veya kavun gibi meyvelerin içinde, oyuncaklar, çocuk bezi, ayakkabı tabanında özel bölme gibi yöntemlerle uyuşturucuyu getirdikleri öğrenildi. Bu kişilerin üzerinde 17 kilo eroin, 4 kilo kokain, 71 kilo metamfetamin bulundu.

Kaynak: hürriyet

About the Author

-