Published On: Pts, Oca 5th, 2015

Oruçreis Mahallesi Kentsel Dönüşüm konutları başladı

Esenler Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü, Oruçreis Mahallesi Kentsel Dönüşüm konutlarının ilk etabının anahtar teslimlerinin ardından ikinci etap için yıkım çalışmalarına başladı.

orucreis-mahallesi-konut

Esenler’de kentsel dönüşüm çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, TOKİ ve Esenler Belediyesi işbirliğinde inşa edilen Oruçreis Mahallesi Kentsel Dönüşüm konutlarının ilk etabının anahtar teslimlerinin ardından ikinci etap için yıkım çalışmalarına başlandı.

262 konutun inşa edildiği projenin ilk etabında 182 bağımsız birim, Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce’nin de katıldığı bir törenle 2014 yılının Ekim ayında noter huzurunda hak sahiplerine teslim edilmişti.

SIRA İKİNCİ ETAPTA

Şimdi sıra geldi ikinci etaba… Esenler Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü, Oruçreis Mahallesi’nde gerçekleştirilecek kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında boşaltılan 182 konutun yıkımına başladı. 6 günde 8 binanın yıkımının gerçekleştirildiği Oruçreis Mahallesi’nde çalışmalar ivedilikle devam ediyor.

YENİ ANAHTARLAR İÇİN ADIM ATILDI

Esenler belediyesi’nin verdiği bilgiye göre; Oruçreis Mahallesi Kentsel Dönüşüm Konutları projesi, 5.387 metrekare arsa alanında 43 bina ve 262 konutu kapsıyor. 1+1 (57 m2) ve 2+1 (92 m2) daire tiplerinin yer aldığı proje kapsamında eski anahtarını getiren vatandaşlara yeni dairelerinin verileceği belirtiliyor.

Kaynak: esenlerhaber.com

About the Author

-