Published On: Per, Şub 5th, 2015

Otogarda haksız park ücretine İBB’den büyük ceza!

Büyük İstanbul Otogarı’ndaki haksız park ücreti uygulaması devam ederken İstanbul Büyükşehir Belediyesi, bu uygulamaya “dur” dedi.

otogarda_haksiz_park_ucretine_ibbden_buyuk_ceza

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB)Ulaşım Koordinasyon Müdürlüğü tarafından alınan kararla; Büyük İstanbul Otogarı’nda 25 dakikaya kadar araç giriş-çıkışları ücretsiz. Ancak otogarın işletmecisi Avrasya Terminal İşletmeleri, belediyenin otogara müdahale hakkı bulunmadığını belirterek bu süreyi aşmasa bile sürücülerden 8 lira alıyor. 

Sürücülerin şikayetleri üzerine İBB’ye bağlı Zabıta Destek Hizmetleri Müdürlüğü tarafından bugün otogar çıkışında denetim yapıldı. İBB ekipleri otogardan çıkan araçları durdurarak sürücülere bilgi verdi.

Zabıta ekipleri araç sürücülerine 0-25 dakika arası giriş-çıkışlarda yaptıkları ödeme nedeniyle tutanak tutturmalarını istedi.
Zabıta ekipleri tarafından hazırlanan tutanaklara sürücüler imza atarken, ödedikleri ücretin fişlerini de ekiplere verdi. Zabıta ekipleri, tutanak tutulan her bir sürücü için Otogar yönetimine 200 TL ceza yazdı.
İBB’nin geçtiğimiz Nisan ayından beri denetimini sürdürdüğü ve Avrasya Terminal İşletmeleri’ne yaklaşık 3 milyon lira ceza kestiği belirtildi.

“FİŞLERDE GİRİŞ SAATİ YOK”

Tutanak tutturan bir sürücü, “Bunu uygulamıyorlar. 5 dakikada giren 1 dakikada girsen para alıyorlar” dedi. Ayrıca fişlerde giriş saati olmadığını söyleyen sürücü, “Çıkışta 8 lira alıyorlar” diye konuştu.
Bir sürücü ise ücretin haksız olduğunu söyleyerek, “Alibeyköy’deki otogarda para alınmıyor. Burada 8 lira gibi bir ücret alıyorlar” şeklinde konuştu.
Başka bir vatandaş ise, “Ücreti ödemezsek çıkışa izin vermiyorlar. Onlarla münakaşaya girmektense ödemeyi yapıyoruz” dedi.

Kaynak : DHA

About the Author

-