Published On: Paz, Oca 18th, 2015

Paralel yapı bu kez kendini ele verdi

Paralel yapı Şanlıurfa’daki birimlerin kameralı takip sistemini kullanmasını önledi. Polis, şüpheli araçları izleyemedi.

paralel_yapi_bu_kez_kendini_ele_verdi

Şanlıurfa Emniyeti’nde yuvalanan paralelpolisler, Kobani çatışmaları sırasında 3 ay boyunca, diğer birimlerin Kamera Takip Sistemi’ni kullanmalarını engelledi. Emniyet birimleri de şüpheli araçları kısıtlı personelle yapmak zorunda kaldı. Polis şüpheli araçları izleyemedi. Neden yetki verilmediğini araştıran Emniyet Müdürlüğü müfettişleri, paralel ihaneti ortaya çıkardı. Paralelci 2 polisin bilgisayarlarında yapılan incelemede, Kaçakçılık ve Organize Şube Müdürlüğü’nden Kamera Takip Sistemi’ne giriş izni için gönderilen talep yazısının Muhabere Elektronik Şubesi’ne zamanında geldiği, ancak paralelci polislerin evrakı arşive kaldırdığı tespit edildi.

KOD ADI: MUSTAFA

Siverek’te öğretmenlik yapan Mustafa kod adlı cemaat imamı Fatih K.’den aldıkları talimatla, emniyeti başarısız göstermek için bilinçli olarak meslektaşlarının çalışmalarını engelleyen Muhabere Elektronik Şube Müdürü Taner K., önceki Şube Müdürü Kubilay G. ile 4 polis memuru açığa alındı. Fatih K. hakkında da adli ve idari soruşturma başlatıldı. Yaşadıkları sıkıntıları anlatan üst düzey bir Emniyet yetkilisi, “Kentte 20’si hareketli 120 kamera bulunmasına rağmen, sisteme giriş şifresi vermedikleri için, şüpheli araçları ve Kobani’den gelen örgüt üyelerini tam olarak takip edemedik” dedi.

Kaynak : Sabah

About the Author

-