Published On: Çar, May 6th, 2015

Radyo Oskarları Ödülleri sahiplerini buldu

Ulusal Radyo Platformu OYDAR tarafından düzenlenen 1. Oydar Radyo Oskarları’nda ödüller, düzenlenen törenle sahiplerini buldu.

radyo_oscarlari

Türkiye radyolarının en iyilerinin belirlendiği yarışmanın ödül gecesi Beykoz Belediyesi ile Özel Radyo Yayıncıları Derneği ÖRYAD’ın desteğiyle dün gece Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda gerçekleştirildi. Törene aralarında Atiye, Ayşegül Aldinç, Orhan Ölmez, Hakan Eratik ve Yeşim Salkım’ın olduğu pek çok ünlü sanatçı katıldı. Müzik sektörüne katkıda bulunan radyocuları daha kaliteli işler yapmaya teşvik etmeyi ve iyi örneklerin ödüllendirilmesini hedefleyen Radyo Oskarları’nda 18 kategoride ödüller sahiplerini buldu. İlklere de sahne olan ödüllerde ilk defa TRT radyoları ile özel radyolar aynı oylamada yarıştı. İlk defa radyo yayın yönetmenleri, müzik direktörleri, prodüksiyon ekipleri ve reklam ekipleri arasından en iyiler oylama ile belirlenirken, Türkiye’de ilk defa uygulanan oylama sistemiyle de tamamen gerçek kişiler üzerinden oylama gerçekleştirildi.

Esenler Radyo 2000’de ödül aldı

ÖDÜL BİZİM 1

18 dalda ödüllerin dağıtıldığı gecede, Esenler’den yayın yapan Radyo 2000‘de ödül aldı. Yerel Radyo dalında ödüle layık görülen Yılın En İyi Dj’i ödülünü Radyo 2000 Program’cılarından; Ersin Koçbuğ’a (Baydamar Ersin’e) verildi.

Oylama internet üzerinden yapıldı

Radyo Oskarları’nın sahipleri, birçok meslek birliği ve derneğin belirlemiş olduğu aday listelerinin internet ortamında oylanması sonucu belirlendi. Radyo yayıncılığında öne çıkanlar ve sektörün gelişmesine katkıda bulunanlar arasında en fazla oyu alanlara ödülleri törenle takdim edildi. En iyi radyocuların belirlenmesi, ödüllendirilmesi ve yeni çalışmalar için desteklenmesi amacıyla başlatılan Radyo Oskarları’nın geleneksel hale gelmesi planlanıyor.

About the Author

-