Published On: Mon, Aug 11th, 2014

Ato Başkanı Bezci ‘Halkın Cumhurbaşkanı hayırlı olsun’

Ankara Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Salih Bezci, Türk halkının ilk kez iradesini doğrudan sandığa yansıtarak başkanını seçtiğini belirterek, “Türkiye Cumhuriyeti’nin 12. Cumhurbaşkanı, halkın Cumhurbaşkanı hayırlı uğurlu olsun” dedi.

salih_bezci_ato_ankara_ticaret_odasi_baskani

Bezci, yaptığı yazılı açıklamada, seçimlerin iş âleminin beklediği gibi sonuçlanmasının siyasi, dolayısıyla da ekonomik istikrarın devamı için olumlu olduğunu kaydetti. Seçimin ilk turda sonuçlanmasının Türk halkının kararlılığının göstergesi olduğunu belirten Bezci, “Başbakan olarak Türkiye’yi ekonomi ve siyasi istikrara kavuşturan Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanı olarak da ülkemize büyük katkılar sağlayacağına inanıyoruz” diye konuştu.

Türkiye’nin yeni Cumhurbaşkanı belirlenir belirlenmez, gündemin ekonomiye dönmesi gerektiğine dikkat çekenBezci, “Artık gündemimiz siyasetten çıkıp ekonomiye dönmeli” dedi. Türkiye’nin küresel ekonomilerin krizde olduğu yıllarda bile istikrarını koruyarak büyüme kaydettiğini hatırlatan Bezci, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Türkiye’nin yakaladığı istikrar ortamını bozmadan, gündemini ekonomiye odaklaması şarttı. Türkiye’nin ekonomik büyümesini sürdürme ve yeni istihdam alanları oluşturması için, cari açık sorununu çözmesi, ihracata dönük, katma değeri yüksek yatırımlar gerçekleştirmesi gerekiyor”

Kaynak: esenlerhaber.com

About the Author

-