Published On: Fri, Aug 22nd, 2014

Dikkat! Numaranız aniden kapanabilir

Hattı kendi üzerinize kaydettirmek için tanınan ek süre 1 Ekim 2014 tarihinde sona eriyor. Gerekli işlem yapmayanların hattı kapanacak.

yeni_gsm_hat_alirken_dikkat

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası 31.Meslek Komitesi, Başkan Murat Korkmaz başkanlığında toplandı. Komite üyesi Behlül Bayrak, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) tarafından vatandaşlarınhaberi olmadan adlarına açılan cep telefonu hatlarının iptal edilmesini sağlamak için ‘İnternet Üzerinden Hat Sorgulama’ sisteminin başlatıldığını söyledi.

NUMARANIZ ANİDEN KAPANABİLİR!

Başkalarının üzerinden hat kullananların hizmet aldıkları GSM operatörlerine başvurarak hatlarını kendi üzerine kaydettirmeleri için tanınan ek sürenin 1 Ekim 2014 tarihinde sona ereceğini hatırlatan Bayrak, “2 Ekim 2014 tarihinden itibaren sizinle özleşen numaranız aniden kapatılabilir.

KONTROL EDİN!

İş ve özel hattınızı etkileyecek ve bu uygulamadan mağdur olmamanız için MobilHat Sorgulama sitesinden muhakkak kontrol edin. Mağdur olmamak için haberiniz olmadan adınıza açılmış cep numaraları varsa kapattırın. Başkasının üzerine olan hat varsa kendi üzerinize kaydettirin.” diye konuştu.

Kaynak: haber7.com

About the Author

-