Published On: Pts, Kas 17th, 2014

Ordulu Belediyelere Atık Yönetimi eğitimi

ordu-belediye-atik-yonetimi

Fatsa Belediyesi Kültür Sarayı Toplantı Salonu’nda, Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığın koordinasyonunda 19 ilçe belediyesi, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, Ordu, Fatsa ve Ünye OSB idarelerinin ve Ticaret ve Sanayi Odaları’nın ve TÜKÇEV’in  katılımıyla;  atık yönetimi, çevre koruma ve denetleme hizmetleri konularında bilgilendirme ve koordinasyon toplantısı gerçekleştirildi.

Tüketici ve Çevre Eğitim Vakfı (TÜKÇEV) Dış İlişkiler Bölüm Yöneticisi İlkim Yiğit ve Yerel Yönetimler Bölüm Yöneticisi K.Gökhan Çelik tarafından ambalaj atıklarının yönetimi, belgelendirme sistemi, ve paydaşların yükümlülükleri konusunda Ordu Büyükşehir ve ilçe belediyelerinin yetkililerine bilgilendirme yapıldı.

Ayrıca katılım sağlayan ilçe belediyelerine ambalaj atıklarının yönetim planlarının hazırlanması ile ilgili detaylı açıklamalarda bulunuldu.

Öte yandan Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı Selahittin AYDIN yaptığı konuşmada“Yaşanılabilir bir Ordu için çevre sorunlarını halletmiş ve sürdürülebilir atık yönetimini başarmış bir şehir olmak için birlikte hareket etmemiz gerekir. Aynı zamanda tükettiğimiz her şeyin sonrasında kalan kısmının bir ekonomik değer oluşturduğunu bilmemiz gerekir. Bu konularda çok yakında tüm il genelindeki okullarımız başta olmak üzere eğitim faaliyetlerimize başlayacağız”diye konuştu.

Kaynak: esenlerhaber.com

About the Author

-