Published On: Paz, Eki 4th, 2015

Yaşlılar, Dünya Yaşlılar Günü’nde keyifli bir gün yaşadı

Esenler Belediyesi, geçmişimizin şahidi geleceğimizinse ışık kaynağı olan büyüklerimizi 1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü’nde de yalnız bırakmadı ve yaşlılara keyifli bir gün yaşattı.

esenler_yaslilar_gunu

Esenler Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü, 1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü nedeniyle İkinci Bahar Kıraathanesi ve Esenler Belediyesi Aile Yaşam ve Danışma Merkezi’nde (ESAYDAM) yaşlılar için ayrı ayrı programlar düzenledi.

Esenler’deki yaşlılara yönelik “Kimsesizlerin Kimi”, “Yalnız Değilsiniz”, “Acil Hayat Butonu”, “İkinci Bahar Kıraathanesi” gibi projeleriyle geçmişin mimarı, geleceğin ışık kaynağı olan yaşlılarımıza yönelik çalışmalar yapan Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü, özel günlerde de yaşlılarımızı yalnız bırakmıyor.  Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü, 1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü’nde ilçedeki yaşlılar için programlar düzenleyerek onlara keyifli bir gün yaşattı.

İlk olarak İkinci Bahar Kıraathanesi’ndeki yaşlıları ziyaret eden müdürlük ekipleri, buradaki müdavimlere hem meyve ikramı yaptılar hem de berber hizmetinden yararlanmalarını sağladılar.

KİMSESİZ DEĞİLLER

İkinci Bahar Kıraathanesi sakinleri ziyaretinin ardından müdürlük ekipleri, “Kimsesizlerin Kimi” projesi kapsamında yer alan yaşlılarla, ESAYDAM’da buluştu. Esenler Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürü Özcan Hamza’nın da katıldığı programda yaşlılara Türk Sanat Musikisi eşliğinde yemek ikram edildi.

About the Author

-